Paykasa nedir? Paykasa Kart Nasıl alınır?

07.05.2017
757
Paykasa nedir? Paykasa Kart Nasıl alınır?

Paykasa kart, eskiden kullanılan kontörlü kart sistemi gibi ilerleyen, internet üzerinde güvenilir bir şekilde alışveriş yapmanızı sağlayan, ön ödemeli bir kart olarak tanımlanabilir. Bu kart, dünyanın her yerinde en çok tercih edilen ödeme yöntemlerinden biridir. Çünkü bu kartı herkes kredi kartından bile daha güvenilir bulmaktadır. Özellikleri ve kullanım kolaylığı bakımından Türkiye’de de fazla tercih edilen güvenli ödeme yöntemlerinden biridir.
Paykasa neden güvenlidir?
Bu kartın güvenli olmasının nedeni tek kullanımlık olmasıdır. Kartı ön ödemeli olarak içinde istediğiniz kadar Euro bulunan kart çeşidinden satın alırısınız. Kartı satın aldığınız anda tıpkı kredi kartı gibi 16 haneli bir rakam, son kullanma tarihi ve güvenlik kodu satın almış olursunuz aslında. Çünkü elinize fiziki olarak bir kart geçmez. Size verilen bu numaralar ile alışveriş yaparsınız. Kartın içinde bulunan miktarı kullandıktan sonra ise otomatik olarak paykasa kartınız iptal olacaktır. Bu sayede kartınızı yalızca siz kullanabilirsiniz ve bilgilerinizin başkasının eline geçmesi ihtimalini ortadan kaldırmış olursunuz.
Paykasa kartın içinde ne kadar para bulunur?
Bu kartların içinde Euro para birimi üzerinden kullanabileceğiniz para miktarı bulunur. 10 Euro’dan başlayıp 200 Euro’ya kadar çıkan bu miktarlardan istediğiniz kadarını satın alabilir ve hemen alışveriş yapmaya başlayabilirsiniz. Bu kartın içinde olan para biriminin Euro olmasının nedeni ise kartın tüm dünyada kullanılabiliyor olmasıdır. Bu karta sahip olduğunuzda dünyanın her yerinden alışveriş yapabilir ve farklı avantajlardan yararlanabilirsiniz.
Paykasa kart nerelerde kullanılır?
Bu kartı online oyun satın alırken, online oyunların ürünlerini satın alırken ya da pek çok siteden alışveriş yaparken kullanabilirsiniz. Dünyanın en çok kullanılan kartlarından olan paykasa, artık Türkiye’de de yaygın olarak kullanılmaya başlamıştır. Bu nedenle kartınızı kullanarak pek çok sit üzerinden 7/24 alışveriş yapabilirsiniz.
Bu kartı nasıl satın alabilirim;
Bu kartı satın alabilmek için online internet sitelerinin kullanabilirsiniz. Ancak burada dikkat etmeniz gereken güvenilir bir site olmalarıdır. Bunun için paykasa kartının satıldığı, 3D Secure ile korunan güvenilir yerlerden online olarak satın almanız gerekir. Ön ödemeli olan bu kartı satın aldıktan sonra, çok kısa bir süre içinde sanal kart bilgilerinizin ulaşması gerekir.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: