Gizlilik ve Güvenlik
Anasayfa » Gizlilik ve Güvenlik

Paykasa ödeme sistemi İngiltere merkezli bir şirketin sunduğu ve son yıllarda daha fazla aktif olan ödeme yöntemidir. Ön ödemeli sanal kartların arasında yer alan Paykasa ile güvenli ve hızlı ödeme kriterleri esas alınmıştır. Ülkemizde son zamanlarda birçok firma tarafından satılması, alışveriş sitelerine ve oyun sitelerine ödeme yöntemi olarak eklenmesi karta olan ilgiyi bir hayli arttırmıştır. Bununla beraber komisyon farkının az olması ve Euro para birimi baz alınarak verilmesi bir adım daha öne çıkarmıştır diyebiliriz.
Paykasa ödeme yöntemi insanlarda ilk intiba olarak Paykasa güvenilir mi düşüncesini uyandırmaktadır. Çünkü günümüz şartlarına bağlı olarak internet kullanımının çok yoğun olduğunu biliyoruz. Bununla birlikte dolandırıcılık vakalarına herkes şahit oluyor. Aslında Paykasa kart kullanımı bu açıdan ayrı bir noktada değerlendirilebilir. Çünkü kartın çıkış noktası ve amacı tamamıyla internet dolandırıcılığının önüne geçmek üzerine olmuştur. İnternetten alışveriş yapan müşterilerin ne istediklerini bilen, yaşanılan sorunları inceleyen ve bunların tamamını tek bir kartta toplayan firma hizmet standartlarını her gün arttırıyor. Özellikle sunduğu avantajlar arasında güvenilirlik ilk sıralarda yer alıyor.
Paykasa resmi sitesi başta olmak üzere farklı firmaların sitelerinden de temin edilebiliyor. Elbette bunu tüm ödeme yöntemleri için söylemek mümkün. Ancak sahte siteler ve satıcılar vesilesiyle dolandırıcılığa maruz kalan çok sayıda internet kullanıcısı olduğunu biliyoruz. Dolayısıyla Paykasa güvenilir mi sorularını çürütmeye bu noktada başlamış. Resmi sitesinde yasal olarak satış yapan sitelerin bir listesini yayınlamış. Böylece Paykasa kart satın almak isteyen müşteriler öncelikle buradan güvenilir siteleri buluyor, kartlarını güvenle alıp istedikleri alışveriş sitesinde kullanıyor.
PAYKASA KART NE KADAR GÜVENİLİR?
Paykasa kart güvenilir mi konusunu cevaplamış olsak bile Paykasa ile kredi kartının farkı nedir, Paykasa neden güvenilir gibi konularda kuşkular yaşanabilir. Öncelikle Paykasa ödeme yöntemi için kredi kartının bir üst adımı dememizin sebebini açıklayalım. Bir kredi kartınız olduğunda internetten alışveriş yaparken kartınızın üzerindeki numaraları girmeniz gerekmektedir. Bu numaralar bir şekilde ele geçtiğinde size faturası ağır sonuçlar doğurabilir. Ancak Paykasa kart sadece ödeme yaptığınız tutarı içinde barındırır. Yani başka bir siteye girdiğinizde kart bilgileriniz çalınsa dahi hiçbir şekilde 3.şahıslarca kullanılamaz.
Paykasa kart size fiziksel bir kart olarak sunulmaz. Bunun yapıldığı bazı Avrupa ülkeleri olsa dahi Türkiye’de sadece kartınızın seri numarasına ulaşırsınız. Buda ödeme yapmanız için yeterli olan bir detaydır. Her Paykasa kart için rastlantısal olarak benzersiz bir 16 haneli kod düzenlenir. Bunun yasal olmayan yollarla elde edilmesi, rastgele bulunması ve benzeri seçenekler imkânsızdır. Aynı zamanda tıpkı kredi kartlarınızda olduğu gibi bir ay ve yıl ile kullanım tarihi, CCV koduyla 3 haneli güvenlik rakamı desteği sunulur. Paykasa ile ödeme yapmak için size sunulan bunca detayın tek sebebi sizin hızlı, güvenilir ve kolay bir şekilde alışveriş yapmanızdır.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: